Батурин
“Гетьманська столиця”

З ХVІІ ст. Батурин відомий як гетьманська столиця України. Історія його переплетена з долею І. Мазепи.

За час одноденної екскурсії Батурином та його околицями можна побачити та відвідати :

  1. Будинок Генерального суду Лівобережної України розташований на території мальовничого парку. Будівництво велося в кінці XVІІ ст., за часів гетьмана Д. Многогрішного. В підвалах будинку розміщені камери слідства та тортур, — сьогодні в будинку та підвалах — музей (екскурсія).
  1. Музей археології Батурина висвітлює історію Батурина від найдавніших часів й до початку ХVІІІ ст. (в приміщенні Воскресенської церковнопарафіяльної школи, 1904 р.).
  1. Палац Кирила Розумовського (поч. ХІХ ст.),- розташований на високому лівому березі річки Сейм
Будинок Генерального суду Лівобережної України розташований на території мальовничого парку. Будівництво велося в кінці XVІІ ст., за часів гетьмана Д. Многогрішного. В підвалах будинку розміщені камери слідства та тортур, — сьогодні в будинку та підвалах — музей (екскурсія).
Музей археології Батурина висвітлює історію Батурина від найдавніших часів й до початку ХVІІІ ст. (в приміщенні Воскресенської церковнопарафіяльної школи, 1904 р.).
Палац Кирила Розумовського (поч. ХІХ ст.),- розташований на високому лівому березі річки Сейм.
Воскресенську церкву, збудовану 1803 року в стилі ампір, – усипальницю К. Розумовського.
Цитадель Батуринської фортеці (відтворена в 2008 р.: храм Воскресіння Господнього з козацькою усипальницею, будинок гетьмана, скарбниця, гармати фортеці тощо).
Миколаївський Крупицько-Батуринський жіночий монастир (згідно замовлення).